Yvan Muller był najszybszy w pierwszej sesji treningowej WTCC na torze w Sonomie. Lider klasyfikacji pokonał różnicą zaledwie 0,05 sekundy Toma Chiltona.

Lider klasyfikacji generalnej od początku prowadził w porannej sesji, jako pierwszy przełamując barierę 1:47, czyli o dwie sekundy szybciej, niż wczoraj pojechał Alex MacDowall.

Muller miał dużą przewagę przez większość sesji, do momentu kiedy Tom Chilton uzyskał czas wolniejszy o zaledwie 0,015 sekundy. Muller znalazł jednak dodatkowe cztery setne sekundy. Alain Menu był ostatnim kierowcą, który uzyskał czas poniżej 1:47, zajmując trzecie miejsce.

Gabriele Tarquini był czwarty w Seacie, a Norbert Michelisz w BMW piąty. Oznacza to, że wszyscy czterej producenci mieli swoje samochody w pierwszej piątce tej sesji treningowej.

Kierowcy BMW zmagali się z problemami. Stefano D'Aste wypadł dwukrotnie z toru, a Franz Engstler uderzył w barierę w zakręcie ósmym. Dwaj kierowcy ROAL Motorsport - Tom Coronel i Alberto Cerqui na początku sesji zderzyli się ze sobą, uszkadzając swoje samochody.

Błędów nie ustrzegli się także kierowcy Chevroleta. Yvan Muller kilkukrotnie pokonywał pierwszy zakręt poślizgiem, a gdy przyczepność stracił Alex MacDowall, nie był w stanie opanować swojej maszyny i wypadł z toru. Po tym incydencie wywieszono czerwoną flagę, by oczyścić tor w tym miejscu, jednak nie rozwiązało to problemu całkowicie.

Źródło: TouringCarTimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league