Gabriele Tarquini uzyskał najlepszy czas okrążenia toru Sonoma podczas drugiej sesji treningowej Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych w Stanach Zjednoczonych.

Yvan Muller na początku sesji uzyskał najlepszy czas, jednak nie trwało długo, nim jego czas poprawił Tom Boardman, a potem Fernando Monje. Gdy minął półmetek sesji, na szczyt tabeli z czasami wspiął się Gabriele Tarquini z czasem niemal identycznym, co czas Yvana Mullera z pierwszej sesji treningowej. "Temperatura znacznie się podniosła i tor jest śliski. Rywalizacja w kwalifikacjach i wyścigach będzie ekscytująca do oglądania, jednak bardzo trudna dla kierowców", powiedział najszybszy kierowca tej sesji.

Tym razem nie mieliśmy czerwonej flagi. Wielu kierowców miało jednak problemy w pierwszym zakręcie. Z toru wypadali tam Tom Coronel i Franz Engstler. Problemy z utrzymaniem kontroli nad swoimi autami mieli także inni kierowcy, jednak najwięcej trudności miał Stefano D'Aste. Włoch aż trzykrotnie wypadał z toru w pierwszym zakręcie. Na wyjściu z zakrętu nr 4 z toru wypadali także Gabriele Tarquini i Pepe Oriola.

Sesja kwalifikacyjna rozpocznie się o 23:30 polskiego czasu.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league