Alain Menu wywalczył pole position do pierwszego wyścigu Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych na torze Sonoma w Kalifornii. Obok Szwajcara z pierwszej linii ustawi się Gabriele Tarquini.

Na początku pierwszej sesji kwalifikacyjnej najlepszy czas uzyskał Yvan Muller, który utrzymał się na czele aż do samego końca. Za nim uplasowali się jego zespołowi koledzy oraz Gabriele Tarquini. Problemów z wejściem do drugiej części kwalifikacji nie mieli też Tiago Monteiro i Norbert Michelisz. Alexey Dudukalo przejechał na sześć minut przed końcem okrążenie, które dało mu szósty czas. Rosjanin wypadł jednak z toru w pierwszym zakręcie następnego okrążenia, przez co po raz kolejny w ten weekend nad torem wisiała czerwona flaga. Po wznowieniu sesji wszyscy kierowcy próbowali poprawić swoje czasy. Nie udało się to Tomowi Coronelowi. Holender zaryzykował jazdę na zużytym komplecie opon i obrócił się w czwartym zakręcie, kończąc swój udział w kwalifikacjach z 20. czasem. Nie radził sobie także Pepe Oriola. Hiszpan będzie miał jutro bardzo trudne zadanie, gdyż jego najgroźniejszy rywal Yokohama Trophy - Norbert Michelisz wystartuje jutro z trzeciej linii do obu wyścigów.

W drugiej części czasówki najlepszy od początku znów był Yvan Muller. Francuz stracił prowadzenie na rzecz Gabriele Tarquiniego tuż przed serią zjazdów do boksów przez czołowych kierowców. Tarquini na nowych oponach wypadł z toru i nie poprawił swojego czasu. Muller i Huff nie byli w stanie tego wykorzystać. Udało się to natomiast Alainowi Menu, dla którego to drugie pole position w tym sezonie. Szwajcar odrobił tym samym dwa punkty do prowadzącego Mullera i trzy do będącego na drugim miejscu Huffa.

Z pierwszej linii do drugiego wyścigu ustawią się Stefano D'Aste i Mehdi Bennani.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league