Yvan Muller po starcie z trzeciego pola wygrał pierwszy w historii wyścig Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych w Stanach Zjednoczonych. Francuz obronił się przed atakami Roberta Huffa. Trzeci na mecie był Norbert Michelisz.

Po starcie z pierwszego pola Alain Menu utrzymał prowadzenie. Gabriele Tarquini próbował ataku w pierwszym zakręcie, lecz doszło do kolizji między nim a Menu, w wyniku czego kierowca Seata spadł na piąte miejsce, a na czele znaleźli się trzej kierowcy zespołu RML. Z tyłu stawki doszło do karambolu, w wyniku którego odpadli Alberto Cerqui i Fernando Monje, a swoje auta uszkodzili Tom Chilton i Darryl O'Young.

Na drugim okrążeniu z toru wypadł Charles Ng, gubiąc tylny zderzak swojego BMW, a Alexey Dudukalo zaparkował swojego Seata w trzecim zakręcie. Alain Menu miał poważne problemy z utrzymaniem się na czele wyścigu. Jak się później okazało, było to spowodowane defektem jego samochodu, w skutek czego Szwajcar wycofał się z rywalizacji. Na czoło stawki awansował Yvan Muller przed Robertem Huffem i Norbertem Micheliszem. Gabriele Tarquini przestrzelił hamowanie do szykany i stracił kontakt z Micheliszem i musiał obawiać się ataków Alexa MacDowalla. W międzyczasie Tom Coronel po starcie z 20. pola przebił się na punktowane pozycje.

Robert Huff wielokrotnie próbował zagrozić Mullerowi, jednak przez cały wyścig Francuz nie popełnił żadnego błędu. W końcówce wyścigu Norbert Michelisz zaczął zwalniać z powodu problemów ze zużyciem tylnych opon. Problemy ze swoimi oponami miał także Alex MacDowall, który zaczął tracić dystans do Tarquiniego i zbliżył się do niego Tiago Monteiro. Portugalczyk popełnił jednak błąd i nie zdążył dogonić brytyjskiego kierowcy. Na dwa okrążenia przed końcem swój samochód zaparkował Pepe Oriola, przez co stracił on aż 10 punktów do Norberta Michelisza, który powiększył swoje prowadzenie w Yokohama Trophy do 17 punktów.

Yvan Muller wygrywając po raz ósmy w tym sezonie powiększył swoje prowadzenie nad Robertem Huffem do 25 punktów. Alain Menu po nieudanym starcie ma już 60 punktów straty. Drugi wyścig na torze w Sonomie rozpocznie się o 22:35.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league