Robert Huff wyrównał dorobek punktowy Yvana Mullera, wygrywając drugi wyścig WTCC na torze w Sonomie, przyjeżdżając na metę tuż przed Norbertem Micheliszem i Gabriele Tarquinim.

Po starcie z pole position prowadzenie utrzymał Stefano D'Aste przed Mehdim Bennanim i Franzem Engstlerem. Na czwarte miejsce po ataku z szóstego pola awansował Norbert Michelisz. Znakomitym startem popisał się także Yvan Muller, a Robert Huff po wyprzedzeniu Gabriele Tarquiniego znalazł się tuż za nim. Alain Menu spadł poza czołową dziesiątkę. Po pierwszym okrążeniu swoje prowadzenie stracił Stefano D'Aste, obracając się na torze. Tom Coronel przebił się z końca stawki do czołowej dziesiątki, a Fernando Monje rozbił swoje auto na drugim okrążeniu w zakręcie nr 4.

Mehdi Bennani jechał na czele stawki, jednak i on popełnił błąd i na czwartym okrążeniu rozbił swój samochód. Na czele z kierowców BMW został jedynie Franz Engstler. Niemiec został jednak potrącony przez Yvana Mullera i spadł pod koniec pierwszej dziesiątki. Na piątym okrążeniu na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, by umożliwić stojące blisko toru BMW Bennaniego. Po zjeździe samochodu bezpieczeństwa sędziowie zadecydowali o karze przejazdu przez boksy dla Yvana Mullera za spowodowanie kolizji z Engstlerem.

Po zjeździe Mullera na prowadzenie wyszedł Robert Huff, jednak tuż za nim był Norbert Michelisz. Węgier do samej mety jechał tuż za tylnym zderzakiem Chevroleta, jednak Brytyjczyk nie popełnił żadnego błędu, który umożliwiłby atak na jego pozycję. Za czołową dwójką w odstępie kilku długości samochodu jechał Gabriele Tarquini. W środku stawki toczyła się walka o punktowane miejsca. Alain Menu wyprzedził Tiago Monteiro i wyszedł na czwarte miejsce, po czym to samo zrobił Tom Coronel. Monteiro swój ostatni wyścig za kierownicą Seata zakończył na szóstym miejscu, tym samym, na którym ukończył rywalizację w pierwszym wyścigu. Za nim uplasowali się Alex MacDowall i Tom Boardman oraz dwaj kierowcy BMW, którzy prowadzili na początku wyścigu - Stefano D'Aste i Franz Engstler.

Zwycięstwo Roberta Huffa wobec braku punktów Yvana Mullera oznacza, że różnica pomiędzy tą dwójką na czele klasyfikacji generalnej zmniejszyła się do zera punktów. Do zakończenia rywalizacji jeszcze sześć wyścigów, a najbliższy z nich 21 października na japońskim torze Suzuka. Norbert Michelisz wygrywając w Yokohama Tophy jeszcze powiększył swoje prowadzenie nad Pepe Oriolą.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league