Nicola Larini testował w Zolder

Chevrolet spędził wczoraj pracowity dzień na torze Zolder w Belgi, testując model Cruzer. Nicola Larini zaliczył długi dzień testowy, samochodem który wszedł do Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych na początku sezonu 2009.

Celem testów było ustawienie idealnie balansu samochodu, jak również praca nad aerodynamiką i ogólnym rozwojem Cruze'a.

Cruzer podczas swojego pierwszego sezonu, zdobył 5 zwycięstw, w tym podwójne przez Alaina Menu i Roberta Huffa w pierwszym wyścigu w Brand Hatch. Niemniej jednak, cały czas trzeba się rozwijać, dlatego zespół zaplanował testy w Zolder.

„Znam dobrze Zolder od początku lat 90.” – powiedział Larini, który swoją wiedzą pomagał zespołowi Chevroleta podczas testów. 

Larini mówi o Zolder „Jest on techniczny i wymagający, szczególnie dla hamulców, ze stałymi zmianami wysokości” - jest on idealny do tego typów testów zespołu przez cały dzień. 

Ostatnio Zolder powrócił ponownie, do kalendarza WTCC na sezon 2010 i Larini szybko dodał, że jest on „naprawdę szczęśliwy, że WTCC wraca do Zolder”. Włoch niewątpliwie wykorzysta rundę na tym torze, która odbędzie się w przyszłym roku w czerwcu. 

Menedżer zespołu Chevroleta, Mark Busfield, wyjaśnił, że zespół miał zaplanowaną inną sesję testową na torze podczas zimy i powiedział, że „dane zebrane podczas testów, przyniosą nam pewnie korzyści w sezonie 2010”, zasugerował, że zespół wierzy w iż mogą odegrać poważną rolę w mistrzostwach.

Źródło: TouringCarTimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league