Czołowi kierowcy bronią taktyk zespołów

Czołowi kierowcy w Mistrzostwach Świata Samochód Turystycznych, Yvan Muller i Augusto Farfus bronią taktycznej jazdy zespołowej w WTCC, jak i w całym motosporcie.

„Strategia jest częścią wyścigu, nie ma żadnego problemu, jeśli reguły mówią, że możemy to robić, więc dlaczego tego nie robić?” – powiedział Muller dla The Sun. 

Niemniej jednak, zawsze pojawia się mocniejszy kierowca w zespole, dlatego naturalną koleją rzeczy jest to, że zespoły skupiają się właśnie na nim.

Farfus zwyciężył w drugim wyścigu w Brands Hatch w lipcu, wbrew temu, że jego partner z zespołu Jörg Müller był wyraźnie szybszy. Użycie takiej taktyki doprowadziło do niezadowolenia fanów, którzy twierdzą, że zostali w ten sposób pozbawieni obejrzenia walki o zwycięstwo.

Francuz i Brazylijczyk zaprzeczają, że takie zachowania miało by rujnować spektakl, jakim są wyścigi. Muller podkreśla, że w innych dyscyplinach sportowych także stosowane są taktycznie zagrywki wewnątrz zespołów, jak choćby w Tour de France: „Tam 12 facetów jedzie w zasadzie tylko pod jednego i każdy uważa to za normalnie, więc czemu nie możemy tego stosować w naszych wyścigach?” 

Źródło: TouringCarTimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league