Łada szczęśliwa po testach w Zolder

Zespół Łady szczęśliwy, po udanych testach Priory w Zolder, które odbyły się w minionym tygodniu. Zespół przygotowywał się, do dostarczenia wszystkim kierowcom nowego samochodu w następnej rundzie w Oschersleben. Priora zadebiutowała w Porto, gdzie prowadził ją powracający do Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych, James Thompson.

Obok Priory Thompsona, zespół kontynuował starty dwóch Ład 110, które prowadzili Jaap van Lagen i Kirill Ladygin, Rosjanie postawili sobie za cel dostarczenie dla pozostałej dwójki nowych samochodów w Oschersleben. 

Thompson spędził dzień na torze, skupiając się na rozwoju zawieszenia na Belgijskim torze, jak również budował swoje zaufanie do samochodu.

Priora wykazała stopniowy wzrost rywalizacji w Porto i Brands Hatch, była to zasługa dużego doświadczenia Thompsona, dzięki temu zespół jest w stanie rozwijać szybko samochód.

Jaap van Lagen spędził dzień w modelu 110, pracując nad ogólnym rozwojem do następnych rund mistrzostw, wykorzystując podobieństwa w konstrukcji pojazdów.

Viktor Shapovalov, właściciel zespołu Russian Bears, był zadowolony z testów jego zespołu „wykonaliśmy dużo przydatnej pracy”.

„W ciągu dnia byliśmy w stanie wypróbować różne rozwiązania, które pokazały nasz duży potencjał”, dodał Shapovalov.

Zespół zaplanował również testy w Magny – Cours na 22 sierpnia, gdzie skupią się na rozwoju silnika.

„Teraz będziemy kontynuowali ciężką pracę na rozwojem i ulepszeniem samochodu na wszystkie sposoby do końca sezonu”, powiedział Shapovalov, wyraźnie przedstawiając zamiary jego zespołu, które mają na celu stworzenie konkurencyjnego samochodu.

Gdy Thompson dołączył do zespołu w Porto, Shapalov zrezygnował z miejsca w aucie, skupiając się na zarządzaniu zespołem. Jednakże powróci od w Oschersleben, zastępując Thompsona który wystartuje w Australijskich wyścigach wytrzymałościowych V8 Supercar Championship.

Źródło: TouringCarTimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league