Huff testował w Magny-Cours

Chevrolet kontynuował testy i program rozwoju modelu Cruze, startującego w WTCC. Po sesji testowej w Zolder, zespół pojawił się w tym tygodniu w Magny-Cours. Robert Huff wykonał pełny program obowiązków, gdzie głównymi założeniami były rozwój samochodu i ustawienie balansu Cruze'a.

Magny-Cours, jest torem gdzie można spotkać szybkie i wolne zakręty oraz szykany, dzięki temu jest najlepszym torem, na którym można przygotować się do nadchodzących wyścigów w Oschersleben i Imoli.

Zespół przeprowadził pełny program testów, bez jakich kolwiek kłopotów, zarówno Huff jak i inżynierowie zebrali zaspokajającą ilość danych.

„Naprawdę, jak najbardziej skorzystaliśmy z tej 600 km próby, jestem bardzo szczęśliwy z balansu samochodu. Cruzer był łatwy w prowadzeniu i bardzo dobrze pokonywał zakręty” – powiedział Huff. „Magny-Cours jest całkiem wymagającym torem, dla przednio napędowego samochodu. Do zakrętów trzeba mocno dohamowywać i systematycznie używać tarek. Będzie to bardzo przydane do rund w Oschersleben i Imoli, które mają podobną konfigurację. We Francji było bardzo gorąco i wilgotnie, z temperaturą oscylującą w granicach 35° i to było dobre, bo wiemy jak samochód zachowuje się w takich warunkach, które możemy spotkać w wrześniu w Niemczech i Włoszech”.

Źródło: fiawtcc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league