Priaulx zwycięża pierwszy raz w tym roku

Andy Priaulx wygrał pierwszy wyścig od Pau 2008. Zdobywca pole position Gabriele Tarquini zakończył wyścig na drugim miejscu, dzięki czemu zdobył prowadzenie w mistrzostwach, na trzecim miejscu zameldował się partner Włocha - Rickard Rydell.

Do pierwszego zakrętu koło wkoło jechało pięciu kierowców. Jorg Muller został posłany w żwir, zabierając partnera z teamu Augusto Farfusa po drodze. Farfus był w stanie kontynuować wyścig i ukończył go na szóstym miejscu. Jordi Gene, Robert Huff, Felix Porteiro i Jason Watt byli ofiarami pierwszego zakrętu. Alessandro Zanardi, Alain Menu i Tiago Monteiro też brali udział w tych wydarzeniach, ale mogli ukończyć wyścig po wizycie w boksach.

Ambitna Łada jadąca po pierwsze punkty, za kierownicą której jechał Jap can Lagen, przez cały wyścig znajdował się na piątej pozycji, aż do ostatniego zakrętu, ostatniego okrążenia gdzie został uderzony w tył przez Nicolę Lariniego.

Jap van Lagen wylądował w żwirze i wyścig ukończył na 11 miejscu.

Tom Coronel zwyciężył w klasyfikacji kierowców prywatnych, wyścig ukończył na czwartym miejscu w generalnej klasyfikacji. Drugie miejsce zajął Stefano D'Aste, siódmy w klasyfikacji generalnej.

Pełne wyniki wyścigu

Źródło: fiawtcc.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1