Priaulx myśli o DTM

Andy Priaulx rozważa pozostanie w serii WTCC na kolejny rok. Wielokrotny mistrz WTCC bacznie przygląda się wyścigom DTM. Kierowca zespołu BMW byłby bardzo szczęśliwy, gdyby mógł tam się ścigać.

„O tak! Z całą pewnością. To jest jazda szybszym samochodem z większym dociskiem” – powiedział w wywiadzie dla Autosport.

Brytyjczyk ostatnio wystąpił w wyścigu Petit Le Mans w Stanach Zjednoczonych, gdzie poprowadził samochód BMW M3 GT2. Po tym doświaczeniu chciałby spróbować swoich sił także w innych wyścigach typu endurance.„Chcę się rozwijać, tak jak Allan McNish, spójrzmy na jego karierę i jak chciałbym zrobić podobnie. Uwielbiam jazdę samochodami turystycznymi, ale nie podoba mi się ta ciągła zmiana przepisów. W ostatnich latach to działało na moją niekorzyść i przeciwko mojemu zespołowi BMW”.

Jeśli BMW zdecyduje się na kontynację programu WTCC, Prilaux nie będzie nieszczęśliwy. „DTM byłoby świetne, wyścigi Grand Turismo także. Ale będę też szczęśliwy mogąc jeździć tutaj w WTCC. To jest na prawdę trudne. Piętnastu facetów jeździ na prawdę blisko siebie” – twierdzi Priaulx.

Źródło: TouringCarTimes.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1