Thompson wraca do WTCC

James Thompson zaliczy powrót do Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych podczas najbliższej rundy na torze Slovakia Ring, dołączając do ekipy Münnich Motorsport.

Będzie to pierwszy wyścig w Mistrzostwach Świata dla Brytyjczyka od czasu rozstania się z zespołem Łady w połowie ubiegłego roku. Zastąpi on za kierownicą Chevroleta RML René Münnicha, który w tym czasie będzie startować w otwierającej sezon Rallycrossowych Mistrzostw Świata rundzie w Portugalii.

„Cieszymy się, że możemy powitać Jamesa Thompsona w naszym zespole” – powiedział menedżer ekipy Dominik Greiner. „Wszyscy w All-Inkl.com Münnich Motorsport są zachwyceni wizją Thommo za kierownicą Chevroleta TC1. James to legenda samochodów turystycznych z dwoma tytułami BTCC i kilkoma zwycięstwami w WTCC”.

Obecność Thompsona w WTCC jest na razie jednorazowa, lecz otwiera szansę na dalsze występy Brytyjczyka w trakcie pozostałych rund, które będą kolidować z World RX.

„Najważniejsze dla Jamesa będzie spędzenie czasu na torze, by nauczyć się samochodu. Mamy nadzieję, że jego doświadczenie pozwoli mu ukończyć oba wyścigi na dobrych pozycjach. Na razie jest to jednorazowy występ, lecz będzie jeszcze kilka kolizji kalendarza WTCC z RX, więc zobaczymy jak nam pójdzie w ten weekend”.

Największe sukcesy Thompsona w WTCC przyszły w pierwszych latach istnienia serii, kiedy był on fabrycznym kierowcą Alfy Romeo. Jego ostatni triumf miał miejsce w 2008 roku, kiedy poprowadził on Hondę do swojego pierwszego zwycięstwa w Mistrzostwach Świata.

Wyścig na Słowacji odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia na torze Slovakia Ring.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league