Monteiro opuści pierwszą rundę WTCR

Monteiro opuści pierwszą rundę WTCR Honda Pro Racing

Zespół Boutsen Ginion Racing poinformował, że Tiago Monteiro nie weźmie udziału w pierwszej rundzie tegorocznego Pucharu Świata Samochodów Turystycznych w Marrakeszu. Portugalczyk wciąż odczuwa skutki wrześniowego wypadku.

Fabryczny kierowca Hondy uczestniczył w testach na torze w Barcelonie, kiedy w jego aucie WTCC doszło do awarii hamulców. Choć jest on na dobrej drodze ku powrotu do zdrowia, jego obecny stan nie pozwala na przystąpienie do wyścigów i nie wiadomo, kiedy powróci za kierownicę.

Monteiro zostanie zastąpiony przez zwycięzcę ubiegłorocznego cyklu TCR Benelux Benjamina Lessennesa, który pełni funkcję kierowcy rezerwowego ekipy.

„Byłem świadomy takiej możliwości, bo ludzkie ciało jest do pewnego stopnia nieprzewidywalne” – powiedział Monteiro. „O ile powróciłem do formy fizycznej, wciąż mam problemy ze wzrokiem i nie mogę przystąpić do rywalizacji. Mój powrót do zdrowia przebiegał niesamowicie i otrzymałem znakomitą pomoc, ale nie mogę podjąć takiego ryzyka”.

Źródło: hondaracingwtcr.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka